top of page

2019 Yılında Ne Yaptım?

Türkiye'deki En Büyük Girişimcilik Zirvesini Düzenlemek

2019

Zero to One, 9 Mart 2019'da düzenlediğimiz, 600 katılımcı, 30 şirket ve 70 girişim ve 20 konuşmacıyı ağırladığımız Türkiye'nin sayılarla en büyük girişimcilik zirvesiydi. Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın sonucunda hazırladığımız Zero to One'a 10 gün kala yazdığım ve blog sitemde paylaştığım bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.  Zero to One ile ilgili her şeyi buradaki yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Teknonet

2019

Freelance olarak birçok web sitesi yaparak para kazanmam sonucunda, bu sektörde daha fazla kazanabileceğimi düşündüğüm için freelance işimi gerçek bir işe dönüştürmeye karar verdim. Ortağım ile birlikte Teknonet adında bir yazılım firması kurarak Google, Instagram ve Facebook mecralarında verdiğimiz reklamlarla müşteri çekerek web sitelerini ucuz, hızlı ve şık bir şekilde yapma fırsatı sunduk. Teknonet'İn web sitesini incelemek ve bana site hakkında geri bildirim vermek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Swift İle İlk Mobil Uygulamam: Üniversite Hedefim

2019

Üniversite Hedefim, lise öğrencilerinin üniversite sınavını kazanmasını en kolay hale getirmek için tasarladığım, 190 saat planlama ve çizim, 296 saat kodlama ile tamamladığım, Swift ile yazarak App Store'da yayınladığım çok kapsamlı bir mobil uygulamadır. Uygulama App Store'da olup, güncel olarak birçok lise öğrencisi tarafından kullanılmakta! Uygulamayı indirmek ve incelemek için buraya tıklayabilirsin.

Hack Your Dream

2019

Hack Your Dream, 2019 yazında ortağım ile birlikte açtığımız, insanların hayatına dokunmaya gönüllü 50+ yazar ile büyük bir ekip oluşturduğumuz ve 12 farklı kategoride insanların hayallerine ulaşmaya yardımcı olacak yazılar yayınladığımız bir Blog sitesi. Hack Your Dream'in web sitesini incelemek ve bana site hakkında feedback vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kulüp Başkanlığı: KUES'in Yükselişi

2019

2019-2020 döneminde, ortağım Emre ile birlikte girişimcilik kulübünün başkanlığını yapmak için seçilmiştik. Hedeflediğimiz çok büyük şeyler vardı, o yüzden sıfırdan başlamamız gerektiğine karar verdik. Kulübün ismini KUES ( Koç University Entrepreneurship Society ) olarak değiştirip yeni bir yönetim kurulu oluşturduk. Geçen sene 60 olan üye sayısını, 253'e 3 olan etkinlik sayısını ise 8'e çıkarttık. Şimdi 250 üyeden ve 35 yönetim kurulu üyesinden oluşan, küllerinden yeniden doğan bu kulübü okulun en büyük kulübü haline getirmeye çalışıyoruz. Bu sene 8 farklı etkinlik düzenliyoruz. Geçen seneden kalan Start-Up Academy, Discovery ve Zero to One'ı tekrar düzenlemenin yanında; 48 saatlik bir hackhaton olan Reach 2 Peak'i, Türkiye'nin ilk Youtuber zirvesi olacak YouTalk'ı, bir girişim yarışması olan Step-Up'ı, tüm dünyada düzenlenen Hult Prize'ı,  ve  girişim ofislerini ziyaret ettiğimiz Tour de L'Office'i düzenliyoruz. Kulüp için hazırladığımız web sitesini ziyaret etmek, etkinlikleri incelemek ve bana web sitesi hakkında feedback vermek için buraya tıklayınız.

Halloween Party 2 & Secret Party

2019

2019'un başında, birisi  24 Eylül diğeri ise 31 Ekim'de olmak üzere 2 parti düzenledik. Bu partilerin okula merhaba ve Halloween temalarına sahip olmaları,  yaklaşık 10'ar rakip partiyle birlikte pazarlanmaları gerektiği anlamına geliyordu. Çok uzun ve planlı bir pazarlama süreci sonunda, ortalama 70₺'den toplamda 500 bilet satmayı başardık. Secret Party'nin web sitesini incelemek ve bana geri bildirim vermek için buraya, Halloween Party'nin web sitesini incelemek ve bana geri bildirim vermek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

İyi Bir Girişim: Bi'Yemek

2019

Bi'Yemek, bir gün otururken "Yemek yaparken malzemelerini tek tek almak çok zor, keşke ayağıma gelse" demem sonucunda atıldığımız bir girişim. Müşterinin web sitemizden seçtiği bir yemeğin malzemelerini küçük paketler halinde yeterli miktarlarda gönderip, kutuya birde tarif kartı ekliyoruz. Şirketin resmi olarak kurulduğu Bi'Yemek'te  şuana kadar 500'e yakın müşteriye ürün gönderdik ve fatura kestik. 50'ye yakın 100.000+ takipçili Influencer Instagram hesaplarında bizi paylaştı. Sanal ofisimizi Kolektif House Şişhane'de, ilk fiziksel ofisimizi ise KWORKS'te açtık. Webrazzi'de Bi'Yemek hakkında çıkan bir haberi okumak için buraya, Bi'Yemek'in web sitesini incelemek ve bana geri bildirim vermek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Daha İyi Bir Girişim: Bi'Kahvaltı

2019

Bi'Yemek için çalışmalara devam ederken, Eti tarafından yapabileceğimiz iş birliklerini görüşmek için bir mail aldık. Yaptığımız 5 toplantının sonucunda, ortak olarak yeni bir üretmeye karar verdik. Eti'nin Lifalif ürününü içerisinde kullandığımız Bİ'Kahvaltı kutularını ürettik. Bi'Kahvaltı kutusu, sağlıklı, besleyici ve doğal 7 günlük kahvaltı kutusuydu. Ofis çalışanlarını hedeflediğimiz girişimde, kutuyu alan ofis çalışanları 7 gün boyunca 1 dakikada doyurucu bir kahvaltı edebilecek. Başlangıç olarak 1000 kutu ürettiğimiz Bİ'Kahvaltı'da, ilerleyen zamanlarda üretimi haftada 10.000 kutuya kadar çıkarabileceğimizi düşünüyoruz. Bİ'Kahvaltı'nın web sitesini incelemek ve bana geri bildirim vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

bottom of page